Шаблон:Country data Мјанмар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Мјанмар е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Мјанмар Наслов на главата статија (Мјанмар)
flag alias Flag of Myanmar.svg Назив на сликата (File:Flag of Myanmar.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval Ensign of Myanmar.svgNaval ensign of Myanmar.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
MMR (преглед)Шаблон:Country data MMRШаблон:Country data MMR
MYA (преглед) Мјанмар Мјанмар

Пример за употреба

  • {{знаме|Мјанмар}} Мјанмар
  • {{знамеикона|Мјанмар}}Мјанмар

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни шаблони

Погледајте ги и следниве сродни шаблони што содржат country_data: