Шаблон:Country data Малдиви

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Малдиви е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Малдиви Наслов на главата статија (Малдиви)
flag alias Flag of Maldives.svg Назив на сликата (File:Flag of Maldives.svg, прикажана горе-десно)


Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
MDV (преглед) Малдиви Малдиви

Пример за употреба

  • {{знаме|Малдиви}} Малдиви
  • {{знамеикона|Малдиви}}Малдиви

Употреба на алијас за пренасочување