Шаблон:Country data Маврициус

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Маврициус е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Маврициус Наслов на главата статија (Маврициус)
flag alias Flag of Mauritius.svg Назив на сликата (File:Flag of Mauritius.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1923Flag of Mauritius 1923.gifFlag of Mauritius 1923.gif
civilCivil Ensign of Mauritius.svgCivil Ensign of Mauritius.svg
navalNaval Ensign of Mauritius.svgNaval Ensign of Mauritius.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
MUS (преглед)Шаблон:Country data MUSШаблон:Country data MUS
MRI (преглед) Маврициус Маврициус

Пример за употреба

  • {{знаме|Маврициус}} Маврициус
  • {{знамеикона|Маврициус}}Маврициус

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Маврициус|1923}} Маврициус
  • {{знамеикона|Маврициус|1923}}Маврициус

Употреба на алијас за пренасочување