Шаблон:Country data Кочи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Кочи е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Kochi Prefecture.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Префектура Кочи Наслов на главата статија (Префектура Кочи)
flag alias Flag of Kochi.svg Назив на сликата (File:Flag of Kochi.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба[[Категорија:Шаблони за податоци за земји|]][[Категорија:Шаблони за податоци за земји без посебно шаблонско име|]]