Шаблон:Country data Камерун

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Камерун е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Камерун Наслов на главата статија (Камерун)
flag alias Flag of Cameroon.svg Назив на сликата (File:Flag of Cameroon.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1961Flag of Cameroon (1961-1975).svgFlag of Cameroon (1961-1975).svg

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
CMR (преглед) Камерун Камерун

Пример за употреба

  • {{знаме|Камерун}} Камерун
  • {{знамеикона|Камерун}}Камерун

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Камерун|1961}} Камерун
  • {{знамеикона|Камерун|1961}}Камерун

Употреба на алијас за пренасочување