Шаблон:Country data Источен Тимор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Источен Тимор е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Источен Тимор Наслов на главата статија (Источен Тимор)
shortname alias Тимор-Лесте (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of East Timor.svg Назив на сликата (File:Flag of East Timor.svg, прикажана горе-десно)


Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
TLS (преглед) Источен Тимор Тимор-Лесте
Тимор-Лесте (преглед) Источен Тимор Тимор-Лесте

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување