Шаблон:Country data Индонезија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Индонезија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Индонезија Наслов на главата статија (Индонезија)
flag alias Flag of Indonesia.svg Назив на сликата (File:Flag of Indonesia.svg, прикажана горе-десно)

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Шаблон:Морнарица го дава следново:

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
IDN (преглед) Индонезија Индонезија
INA (преглед) Индонезија Индонезија

Пример за употреба

  • {{знаме|Индонезија}} Индонезија
  • {{знамеикона|Индонезија}}Индонезија

Употреба на алијас за пренасочување