Шаблон:Country data Емилија-Ромања

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Емилија-Ромања е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of Emilia-Romagna.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Емилија-Ромања Наслов на главата статија (Емилија-Ромања)
flag alias Flag of Emilia-Romagna.svg Назив на сликата (File:Flag of Emilia-Romagna.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба