Шаблон:Country data Доминиканска Република

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Доминиканска Република е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Доминиканска Република Наслов на главата статија (Доминиканска Република)
flag alias Flag of the Dominican Republic.svg Назив на сликата (File:Flag of the Dominican Republic.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval Ensign of the Dominican Republic.svgNaval Ensign of the Dominican Republic.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

  • {{морнарица|Доминиканска Република}} Dominican Navy
  • {{знамеикона|Доминиканска Република|naval}}Доминиканска Република

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ДОМ (преглед) Доминиканска Република Доминиканска Република

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување