Шаблон:Country data Доминика

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Доминика е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Доминика Наслов на главата статија (Доминика)
flag alias Flag of Dominica.svg Назив на сликата (File:Flag of Dominica.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1978Flag of Dominica (1978–1981).svgFlag of Dominica (1978–1981).svg
1981Flag of Dominica (1981–1988).svgFlag of Dominica 1981.svg
1955Missing Blue Ensign.svgMissing Blue Ensign.svg
1965Missing Blue Ensign.svgMissing Blue Ensign.svg

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
DMA (преглед) Доминика Доминика

Пример за употреба

  • {{знаме|Доминика}} Доминика
  • {{знамеикона|Доминика}}Доминика

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Доминика|1978}} Доминика
  • {{знамеикона|Доминика|1978}}Доминика

Употреба на алијас за пренасочување