Шаблон:Country data Гибралтар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Гибралтар е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Гибралтар Наслов на главата статија (Гибралтар)
flag alias Flag of Gibraltar.svg Назив на сликата (File:Flag of Gibraltar.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
ensignGovernment Ensign of Gibraltar.svgGovernment Ensign of Gibraltar.svg
civilCivil Ensign of Gibraltar.svgCivil Ensign of Gibraltar.svg
governorFlag of the Governor of Gibraltar.svgFlag of the Governor of Gibraltar.svg

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
GIB (преглед) Гибралтар Гибралтар

Пример за употреба

  • {{знаме|Гибралтар}} Гибралтар
  • {{знамеикона|Гибралтар}}Гибралтар

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Гибралтар|ensign}} Гибралтар
  • {{знамеикона|Гибралтар|ensign}}Гибралтар

Употреба на алијас за пренасочување