Шаблон:Country data Гвинеја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Гвинеја е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Гвинеја Наслов на главата статија (Гвинеја)
flag alias Flag of Guinea.svg Назив на сликата (File:Flag of Guinea.svg, прикажана горе-десно)


Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ГИН (преглед)Шаблон:Country data ГИНШаблон:Country data ГИН
ГВИ (преглед)Шаблон:Country data ГВИШаблон:Country data ГВИ

Пример за употреба

  • {{знаме|Гвинеја}} Гвинеја
  • {{знамеикона|Гвинеја}}Гвинеја

Употреба на алијас за пренасочување