Шаблон:Country data Гваделуп

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Гваделуп е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Гваделуп Наслов на главата статија (Гваделуп)
flag alias Flag of France.svg Назив на сликата (File:Flag of France.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
localUnofficial flag of Guadeloupe (local).svgFlag of Guadeloupe (local).svg
local2Flag of Guadeloupe (local) variant.svgFlag of Guadeloupe (local) variant.svg

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
GLP (преглед) Гваделуп Гваделуп

Пример за употреба

  • {{знаме|Гваделуп}} Гваделуп
  • {{знамеикона|Гваделуп}}Гваделуп

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Гваделуп|local}} Гваделуп
  • {{знамеикона|Гваделуп|local}}Гваделуп

Употреба на алијас за пренасочување