Шаблон:Country data Виетнам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Виетнам е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Виетнам Наслов на главата статија (Виетнам)
flag alias Flag of Vietnam.svg Назив на сликата (File:Flag of Vietnam.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1890Flag of South Vietnam.svgFlag of South Vietnam.svg
1920Second flag of the Nguyen Dynasty.svgSecond flag of the Nguyen Dynasty.svg
1945Flag of the Empire of Vietnam (1945).svgOld Flag Of Vietnam.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Шаблон:Морнарица го дава следново:

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
VNM (преглед)Шаблон:Country data VNMШаблон:Country data VNM
VIE (преглед) Виетнам Виетнам
Viet Nam (преглед)Шаблон:Country data Viet NamШаблон:Country data Viet Nam

Пример за употреба

  • {{знаме|Виетнам}} Виетнам
  • {{знамеикона|Виетнам}}Виетнам

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Виетнам|1890}} Виетнам
  • {{знамеикона|Виетнам|1890}}Виетнам

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни шаблони

Погледајте ги и следниве сродни шаблони што содржат country_data: