Шаблон:Country data Венето

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Венето е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of Veneto.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Венето Наслов на главата статија (Венето)
flag alias Flag of Veneto.svg Назив на сликата (File:Flag of Veneto.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Венето}} Венето
  • {{знамеикона|Венето}}Венето