Шаблон:Country data Бенин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Бенин е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Бенин

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бенин Наслов на главата статија (Бенин)
flag alias Flag of Benin.svg Назив на сликата (File:Flag of Benin.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1975Flag of Benin (1975–1990).svgFlag of Benin (1975-1990).svg

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
BEN (преглед) Бенин Бенин

Пример за употреба

  • {{знаме|Бенин}} Бенин
  • {{знамеикона|Бенин}}Бенин

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Бенин|1975}} Бенин
  • {{знамеикона|Бенин|1975}}Бенин

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|BEN}}Бенин
  • {{државнознаме|BEN}} Бенин
  • {{знаме|BEN}} Бенин

Сродни шаблони

Погледајте ги и следниве сродни шаблони што содржат country_data: