Шаблон:Country data Баден-Виртемберг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Баден-Виртемберг е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Baden-Württemberg.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Баден-Виртемберг Наслов на главата статија (Баден-Виртемберг)
flag alias Flag of Baden-Württemberg.svg Назив на сликата (File:Flag of Baden-Württemberg.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба