Шаблон:Country data Аостинска Долина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Аостинска Долина е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of Valle d'Aosta.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Аостинска Долина Наслов на главата статија (Аостинска Долина)
flag alias Flag of Valle d'Aosta.svg Назив на сликата (File:Flag of Valle d'Aosta.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба