Шаблон:Country data Акита

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Акита е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of Akita Prefecture.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Префектура Акита Наслов на главата статија (Префектура Акита)
flag alias Flag of Akita Prefecture.svg Назив на сликата (File:Flag of Akita Prefecture.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба