Шаблон:Country data Јужна Џорџија и Јужните Сендвички Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Јужна Џорџија и Јужните Сендвички Острови е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јужна Џорџија и Јужните Сендвички Острови Наслов на главата статија (Јужна Џорџија и Јужните Сендвички Острови)
flag alias Flag of South Georgia and the South Sandwich Islands.svg Назив на сликата (File:Flag of South Georgia and the South Sandwich Islands.svg, прикажана горе-десно)


Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SGS (преглед) Јужна Џорџија и Јужните Сендвички Острови Јужна Џорџија и Јужните Сендвички Острови

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување