Шаблон:Convert/atm

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

{{convert/{{{d}}}|{{{1}}}||||s=|r={{{r}}} |u=atm |n=standard atmosphere |h=standard-atmosphere |t=atmosphere (unit) |o=kPa |b=101325 |j=5.005716612-0}}

Икона за документација Документација за предлошка

Usage

{{convert|1|atm}} → 1 стандардна атмосфера (100 kPa)