Шаблон:CUW

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Курасао

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{CUW}}

Става знаменце и викиврска за Курасао. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Курасао}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{CUR}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „CUR“ е код на ФИФА за Курасао.

Поврзано