Шаблон:CRC

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Костарика

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{CRI}}

Става знаменце и викиврска за Костарика. Овој шаблон е пандан на {{flag|Costa Rica}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{CRC}} (што пренасочува кон овој шаблон) бидејќи „CRC“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Costa Rica.

Поврзано