Шаблон:BWA

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Боцвана

Икона за документација Шаблонска документација

Опис

{{BWA}}

Става знаменце и викиврска за Боцвана. Овој шаблон е пандан на {{flag|Боцвана}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{BOT}} (што пренасочува кон овој шаблон) бидејќи „BOT“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Боцвана.

Поврзано