Шаблон:BTN

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Бутан

Икона за документација Шаблонска документација

Опис

{{BTN}}

Става знаменце и викиврска за Бутан. Овој шаблон е пандан на {{flag|Бутан}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{BHU}} (што пренасочува кон овој шаблон) бидејќи „BHU“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Бутан.

Поврзано