Шаблон:BRN

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Брунеј

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{BRN}}

Става знаменце и викиврска за Брунеј. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Brunei}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{BRU}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „BRU“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Brunei.

Поврзано