Шаблон:ATC code N

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ATC кодови
N Нервен систем
N01 Анестетици
N02 Аналгетици
N03 Антиепилептици
N04 Лекови против Паркинсонова болест
N05 Психолептици
N06 Психоаналептици
N07 Други лекови на нервниот систем
Само за ветеринарна употреба
QN51 Производи за животинска евтаназија