Шаблон:AIA

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Ангвила

Икона за документација Шаблонска документација

Опис

{{AIA}}

Става знаменце и викиврска за Ангвила. Овој шаблон е пандан на {{flag|Ангвила}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 и кодот на ФИФА за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано