Шаблон:Штик-н

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Знак за штиклирањеД

Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Влез :

  • Овој симбол {{Штиклирање-н}} е познат како „знак за штиклирање“.

Излез :

  • Овој симбол Знак за штиклирањеД е познат како „знак за штиклирање“.
Знаци за штиклирање и иксови
Знаци за штиклирање Иксови
{{штик}} Знак за штиклирањеД {{Икс-знак-голем}} Голем знак иксН
{{Ок}} Yes check.svgОк {{Икс}} X mark.svgН
{{Д}} ДаД {{Н}} НеН
{{штик-н}} Знак за штиклирањеД {{Икс-н}} Знак иксН
{{U2713}} Знак за штиклирањеД {{Икс-знак}} ИксН
✓ ✗
✔ ✘
Слика:☑.svg Check mark.svg Слика:☒.svg ☒.svg