Шаблон:Чехословачка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Чехословачка е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Flag of the Czech Republic.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Чехословачка Наслов на главата статија (Чехословачка)
flag alias Flag of the Czech Republic.svg Назив на сликата (File:Flag of the Czech Republic.svg, прикажана горе-десно)


Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
CSK (преглед) Чехословачка Чехословачка
TCH (преглед) Чехословачка Чехословачка

Пример за употреба

  • {{знаме|Чехословачка}} Чехословачка
  • {{знамеикона|Чехословачка}}Чехословачка

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни шаблони

Погледајте ги и следниве сродни шаблони што содржат country_data: