Шаблон:Цп

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 –

Икона за документација Шаблонска документација

Дава мала цртичка со простор зад и пред неа.

Употреба

[[сол]]{{цп}}[[бибер]]
дава:
солбибер