Шаблон:Хонгконг на Олимпијада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Хонгконг на Олимписките игри

Знаме на Хонгконг
МОК-код  HKG
НОК Спортска федерација и Олимписки комитет на Хонгконг
SFOCHKC-врска (англиски)
Олимписка историја
Летни олимпијади
1952 • 1956 • 1960 • 1964 • 1968 • 1972 • 1976 • 1980 • 1984 • 1988 • 1992 • 1996 • 2000 • 2004 • 2008 • 2012
Зимски олимпијади
2002 • 2006