Шаблон:Infobox Finnish Municipality

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шаблон:Финска општина)
Прејди на: содржини, барај
Infobox Finnish Municipality
Земја Финска
Часовен појас EET (UTC+2)
 • Лете (DST) EEST (UTC+3)
  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 „Површина по општина на 1 јануари 2010“ (на фински и шведски) (PDF). Геодезија на Финска. http://www.maanmittauslaitos.fi/Pintaalat_kunnittain_1.1.2010.pdf. посет. 27 март 2010 г. 
  2. 2,0 2,1 2,2 „Население по општина на 31 јануари 2010“ (на фински и шведски). Информативен систем за бројот на населението. Регистарски центар за населението на Финска. http://www.vrk.fi/vrk/files.nsf/files/D3B7ACAAF43AB897C22576C800390091/$file/20100131.htm. посет. 25 февруари 2010 г. 
  3. 3,0 3,1 3,2 3,3 3,4 3,5 3,6 3,7 3,8 „Населението според јазикот и бројот на странци и површината до 31 декември 2008“. Статистика на Финска. Статистика на Финска. http://pxweb2.stat.fi/Dialog/varval.asp?ma=060_vaerak_tau_107_fi&ti=V%E4est%F6+kielen+mukaan+sek%E4+ulkomaan+kansalaisten+m%E4%E4r%E4+ja+maa%2Dpinta%2Dala+alueittain++1980+%2D+2008&path=../Database/StatFin/vrm/vaerak/&lang=3&multilang=fi. посет. 29 март 2009 г. 
  4. 4,0 4,1 „Листа на општински и месни даночни стапки за 2010 година“. Даночна управа на Финска. 24 ноември 2009. http://www.vero.fi/download.asp?id=5853;25512. посет. 13 јануари 2010 г.