Шаблон:Трансл

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

{{{2}}}

Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон што ги обединува сите шаблони за транслитерација на разни јазици во едно, за позгодна и поедноставна употреба.