Шаблон:Страница за помош

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ова е страница за помош на македонската Википедија.
Ова не е енциклопедиска содржина. Видете Помош:Содржина за индекс на сите страници за помош, или оставете прашање на Селската чешма каде што можете да добивате одговори.
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа предложна документација е превметната од Шаблон:Страница за помош/doc [уреди]

За да вклучите кратенка (или кратенки), напишете ја како параметар {{страница за помош|ВП:КРАТЕНКА}}

За да ја подредите страницата за помош, додајте го параметрот {{страница за помош|Подредување=<знаци за подредување>}}.

Може да се дадат најмногу пет кратенки, со или без подредување:

{{Страница за помош|ВП:КРАТЕНКА|ВП:КРАТЕНКА2|ВП:КРАТЕНКА3|ВП:КРАТЕНКА4|ВП:КРАТЕНКА5|Подредување=<знаци за подредување>}}.


За слични насловни предлошки за Википедија, видете Категорија:Предлошки за Википедија