Шаблон:Статистички годишник на Хрватска 2013

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Острошки, Лилјана, уред. (декември 2013 г) Статистички годишник на Република Хрватска за 2013 г. (PDF) „Статистички годишник на Република Хрватска“ (Загреб: Државен завод за статистика) том  45ISSN 1334-0638 http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/ljetopis/2013/sljh2013.pdf. посет. 17 февруари 2014 г  (хрватски) (англиски)