Шаблон:Скриенакат/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Edit-paste.svg
Ова е страницата за документација на шаблон за {{Скриенакат}}.
Не е наменет да се гледа директно. Доколку користи променливи, некои врски може да се прикажуваат како прекинати. Не ги променувајте овие променливи со кодови на имиња на страници или URL.

За да додадете категорија во Категорија:Скриени категории, само додадете го овој шаблон на таа категорија.