Шаблон:Скала за важност/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Употреба[уреди извор]

Оваа скала за важност можете да ја приспособите за вашиот ВикиПроект со додавање на името на проектот и посебни критериуми и примери (од статии кои ги покрива проектот) за секоја класа на важност.

{{Скала за важност 
 |проект =
 |ВрвнаКритериуми =
 |ВрвнаПримери =
 |ВисокаКритериуми =
 |ВисокаПримери =
 |СреднаКритериуми =
 |СреднаПримери =
 |НискаКритериуми =
 |НискаПримери =
}}

Поврзано[уреди извор]

Шаблони за квалитет[уреди извор]

Шаблони за квалитет[уреди извор]

Шаблони за квалитет и важност[уреди извор]

Останато[уреди извор]

  • {{ВикиПроектСтатија}} — мета-шаблон за создавање шаблони за бележење и оценување на статии за ВикиПроекти