Шаблон:СССР странична лента

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Советски Сојуз
State Emblem of the Soviet Union.svg

Оваа статија е дел од серијалот:
Политика на Советскиот СојузАтлас
Икона за документација Документација за предлошка[создај]