Шаблон:Родителска категорија за Википедија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Користење[уреди извор]

Означувајте ги Википедиините родителски категории со {{Родителска категорија за Википедија}} за да ги информирате уредниците дека тие треба да останат релативно празни.

Овој шаблон треба да биде поставуван на врвот на категориите коишто се наменети за оддржување или за административни потребни, но не се дел од самата енциклопедија, како на пример Категорија:Википедија:Администрација.

Видете уште:

Други шаблони за категории[уреди извор]

За именски простори

Одржување