Шаблон:Региони во Мавританија-Карта

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Асаба Бракна Дахлет Нуадибу Горгол Кудимага Ход еш-Шарки Ход ел-Гарби Иншири Нуакшот Тагант Тирис Земур ТрарзаКарта на регионите во Мавританија
За сликава