Шаблон:Ргб/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Опис[уреди извор]

{{ргб|nation|variant|size=незадолжително|name=незадолжително}}

Дава знаме со врска до статија за дадената репрезентација.

Параметри
  • nation — Користете го името на земјата, или нејзиниот трибуквен код според ISO, МОК или ФИФА (највеќето би требало да работат)
  • variant (незадолжително) — за алтернативно (историско) знаме.
  • size (незадолжително) — за менување на големината на знамето (внимателно!)
  • name (незадолжително) — за менување на текстот за приказ на врската

Примери[уреди извор]

Поврзано[уреди извор]