Шаблон:Пораст

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа шаблонска документација е превметната од Шаблон:Пораст/doc [уреди]

Користете {{пораст}} (или {{профит}}) за да прикажете пораст или профит.

Поврзано[уреди извор]

  • {{пад}} (или {{загуба}}) за да прикажете пад или загуба.
  • {{стабилна стапка}} за да прикажете дека нема промена или дека има стабилен профит.