Шаблон:Location map Обединето Кралство Туркс и Кајкос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Туркс и Кајкос
name Туркс и Кајкос
border
coordinates
22.1
-72.6 ←↕→ -71.0
21.14
map center 21°37′ СГШ; 71°48′ ЗГД / 21.62° СГШ; 71.8° ЗГД / 21.62; -71.8
image Turks and Caicos Islands location map.svg
Location map Обединето Кралство Туркс и Кајкос