Шаблон:Location map Јужнокинеско Море

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шаблон:ПолКарта South China Sea)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Јужно Кинеско Море
name Јужно Кинеско Море
border
coordinates
25.5
98.5 ←↕→ 122.5
0.0
map center 12°45′ СГШ; 110°30′ ИГД / 12.75° СГШ; 110.5° ИГД / 12.75; 110.5
image South China Sea location map.svg
Location map Јужнокинеско Море