Шаблон:Location map Сенегал

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шаблон:ПолКарта Senegal)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Сенегал
name Сенегал
border
coordinates
16.9
-17.8 ←↕→ -11.1
12.0
map center 14°27′ СГШ; 14°27′ ЗГД / 14.45° СГШ; 14.45° ЗГД / 14.45; -14.45
image Senegal location map.svg
Location map Сенегал
image1 Senegal location map Topographic.png
Location map Сенегал