Шаблон:Location map Ратленд

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шаблон:ПолКарта Rutland)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Ратленд
name Ратленд
border
coordinates
52.77
-0.85 ←↕→ -0.35
52.52
map center 52°38′42″ СГШ; 0°36′00″ ЗГД / 52.645° СГШ; 0.6° ЗГД / 52.645; -0.6
image Rutland UK location map.svg
Location map Ратленд
image1 Rutland UK relief location map.jpg
Location map Ратленд