Шаблон:Location map Чад

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Шаблон:ПолКарта Чад)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Чад
name Чад
border
coordinates
23.95
12.85 ←↕→ 24.6
6.95
map center 15°27′00″N 18°43′30″E / 15.45°СГШ 18.725°ИГД / 15.45; 18.725
image Chad location map.svg
Location map Чад
image1 Chad relief location map.jpg
Location map Чад