Шаблон:ПолКарта Франција Корзика

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Положбена карта на Корзика (превчитај)
име Корзика
гранични
координати
43.15
8.4 ←↕→ 9.7
41.25
средиште на картата 42°12′00″ СГШ 9°03′00″ ИГД / 42.2, 9.05
слика Corse region location map.svg
ПолКарта Франција Корзика
слика1 Corse region relief location map.jpg
ПолКарта Франција Корзика