Шаблон:ПолКарта Украина Хмелничка област

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Хмелничка област
name Хмелничка област
border
coordinates
50.65
26.10 ←↕→ 28.03
48.36
map center 49°30′18″ СГШ; 27°03′54″ ИГД / 49.505° СГШ; 27.065° ИГД / 49.505; 27.065
image Khmelnytsky province location map.svg
ПолКарта Украина Хмелничка област
image1 Khmelnytsky province physical map.svg
ПолКарта Украина Хмелничка област